«Det er utrolig at alle norske politikere vil ha krig imot vår nabo, Russland. Nå skal de bevilge 85 milliarder kroner til krigen i Ukraina. Det er utrolig hvor dumme europeiske politikere er. De tror de kan vinne krigen imot Russland, bare de gir nok penger til Zelenskyj. Han har lurt til seg utrolige mye penger, denne korrupte lederen i Ukraina. Nå har de holdt på med denne forferdelige krigen i 3 år, hvor de er påført det ukrainske folket utrolige lidelser,» skriver Jan Hanvold i TV Visjon Norge på Facebook. Hanvold bryter med dette opp fra den del av kristen-Norge som støtter evigvarende kriger.
«Vi har levd i fred med Sovjet i hele etterkrigstiden. Dette Til tross for et kommunistisk Sovjet, som terroriserte hele Øst-Europa. Vi hørte aldri at vi skulle krige imot Sovjet, da de tok Tjekkia eller Ungarn. Vi gjorde ingen ting når demokrati prosessen startet i Polen i 1981. Norge var og er kjent for å være en fredsnasjon. Putin og sitt russiske herrefolk skyr ingenting for å starte eller krige hvor som helst. Derfor er det veldig dumt av Norge å tirre denne bjørnen. Vi burde elske vårt Norge så mye, i stedet for, å invitere Russerne til å slakte ned folk i NordNorge. Det blir et blodbad, som vi skulle gjøre alt for å hindre. Samtidig som vi tirrer bjørnen, ødelegger vi vårt forhold til vår største venn og allierte USA, med daglig å henge ut president Donald Trump. Jeg har aldri sett eller hørt slik mobbing og sjikane av en president, med de verste sammenligninger av han som Hitler og en som ødelegger demokratiet.
Nå prøver Trump å gjøre en fredsavtale med Ukraina. Dette er det blitt veldig bråk om, da Europa ikke er invitert. Men de kunne prøvd på dette i 3 år. Uten at de har prøvd, de har bare fulgt Zelenskyj mas om mer penger og mer våpen, så de kan slå Russland i krig. Europa har satt seg selv på sidelinjen i hele etter krigstiden. Og overlatt alt ansvar ti USA. Og USA har finansiert og trygt dollar, for, å holde verdens demokratiet oppe. Henry Kissinger sa det rett. Jeg skulle så gjerne tatt en telefon til Europa, for hjelp og råd. Men det det var ingen leder, å ringe til i Europa. Det som nå skjer, er at Trump purser fram det nye Romerriket. Som det står i Åpenbaringsboken. Hvor Antikrist kommer ifra, å hvor ingen kan kjøpe eller selge uten dyrets merke eller dets tall 666. Så utifra Åpenbaringsboken er vi virkelig i de siste dager. Men sett ifra et sekulært standpunkt, har Norge blitt en kriger og terrorstat.
Ved at vi har gitt, og gir støtte til Hamas og Palestinerne, som lærer opp sine barn til å drepe og hate jøder. Uten Israels samtykke, bare godkjente den norske regjering en Palestinsk stat. Vår utenriksminister er uønsket i Israel. Vi som kunne vært en fredsmegler. Det verste er jo at da 7 oktober 2023, skjedde en forferdelig massakre. Så ville ikke vårt Kong Harald engang kondolere Israel. For det kunne ødelegge vårt gode forhold til Hamas. Norge har utrolig mye penger. Kommune Norge ligger med brukket rygg, pga for lite penger. Men istedet for, å hjelpe kommunene med eldreomsorgen og skoler. Sløser myndighetene milliarder på batteri fabrikker, vindmøller og all annen klima sløseri. Så prøver de ,å skremme oss inn i EU. Et byråkrati som har ødelagt industrien i Europa, pga at de har fått klima på hjernen. Vi har jo mer enn nok, her i Norge med et tullete byråkrati . Om vi ikke også skulle inn i EU. Det eneste vi som kristen folk kan gjøre nå er, å be for land og folk. Og stå for de bibelske sannhetene. Samt at vi ikke er med på hyle koret, som hisser til krig.
Vi ber om fred, vi ber hver dag for Donald Trump om Guds beskyttelse. Og takker Herren for han. Selvfølgelig ber vi også for Putin og Zelenskyj, at de skal inngå en fredsavtale. Så ber vi om vekkelse i Europa. Det er jo fryktelig som visepresident Vance sa: Europa er sin tørste fiende. Med at de har forlatt den kristne kultur arv, gitt seg hen til en woke og persvers kultur. Så vi trenger virkelig vekkelse i Norge og Europa.
Skrevet av Jan Hanvold
Dette er fornuftig tale fra Jan Hanvold . Vi bør be om at han snart får en ny nyre og blir frisk igjen !
Det er ikke ofte Jan hanvold poster noe fornuftig på Facebook! Her vil jeg støtte han! Be for Hanvold & at den mannen endrer sine meninger & teologi! Jeg ønsker fred!
MSM vil nok omtale Hanvold som Putinist & Kreml agent….!! Etter dette! Jan er ikke Pro-Russia! Norge først,mener jeg!